TwoDots: Poradnik - Kwadratologia stosowana

27.01.2015 o godzinie 16:19 napisane przez Agnieszka Hornstein w Tipps & TricksPoradniktricks

Jak już pewnie domyślaliście się przed pobraniem gry na swoje urządzenia mobilne, w TwoDots chodzi przede wszystkim o łączenie kropek linią powstającą dzięki przesuwaniu po ekranie palcem. Szczególnie premiowaną konfiguracją jest tworzenie kwadratów. Kiedy taki powstanie, wszystkie punkty danego koloru podświetlają się, a po zatwierdzeniu ekran zaczyna wibrować. Uczucie bardziej wciągające niż przebijanie bąbelków z folii. Przed wami 5 faktów o kwadratach, które mogą ułatwić albo przynajmniej urozmaicić rozgrywkę w TwoDots.

Co warto wiedzieć o kwadratach?

Lekcja 1: często się mnożą.

Jak to właściwie działa? Nie wiadomo, ale to o wiele więcej niż legenda miejska. Jeżeli podczas rozgrywki na danej planszy raz uda wam się uformować z kropek kwadrat, to istnieje bardzo duża szansa, że w następnych turach będzie samoistnie pojawiać się ich więcej (czasem nawet całe stada) i wystarczy je tylko dostrzegać, łączyć i nie psuć dobrej passy.

Lekcja 2: muszą być domknięte!

Niecierpliwość potrafi być zgubna i czasami po kilku minutach rozgrywki, kiedy już cieszycie się na kolejny odhaczony w świecie TwoDots czworokąt foremny nie wszystko idzie tak jak powinno... Wystarczy niedokładnie domknąć jeden z boków kwadratu, żeby wygrana sprowadziła się do połączenia tylko kilku jednokolorowych kropek. To potrafi zrujnować całe podejście do levelu. Recepta na uchronienie się przed rozczarowaniem jest tylko jedna: spokój i precyzja.

Lekcja 3: nie muszą być... kwadratowe?

To dziwne, ale prawdziwe. Chociaż podstawową mocą sprawczą (wyższą niż ciągi kropek) w TwoDots jest kwadrat, to wiecie co się stanie jeżeli stworzymy domknięty prostokąt? Dokładnie to samo.
Lekcja 4: większe znaczy lepsze.

Umówmy się TwoDots nie oferuje rozgrywki banalnie prostej – czasami trzeba się trochę nagłówkować, żeby wydobyć z okrągłych, wymieszanych ze sobą punktów zwykły kwadracik (2 x 2). Czasami przy odrobinie starań i szczęścia możecie jednak znaleźć na ekranie kwadrat w wersji deluxe o rozmiarach (3 x 3). Kiedy uda się wam dopaść takiego giganta, w środku pojawi się jasna kropka o doskonałych właściwościach czyszczących. Warto sprawdzić jak to działa w domu!

Lekcja 5: mogą mieć dziurkę w środku.

W przypadku kwadratu o najmniejszych z możliwych parametrach nie jest to oczywiście możliwe, ale jeżeli mówimy o takim 3 x 3 – jak najbardziej. Jeżeli w samym środku takiego powiększonego kwadratu znajdzie się kropka w innym kolorze, to nic nie szkodzi. Nie tylko możecie połączyć wszystkie boki ze sobą uzyskując porządany efekt, ale podobnie jak w poprzednim przypadku, do akcji wkroczy kropka czyścioszka.


Źródło: Gra, Google Play, Oficjalna strona gry
Graj teraz w TwoDots
Gry na smartfony, Gra logiczna, Puzzle
TwoDots ZdjęciaTwoDots Zdjęcia
Graj teraz za darmo
Typ:
Gry na smartfony
8latPolecamy:
od 8 lat
pokaż wszystkieTop gry online
TwoDots Tags
  • twodots
  • two dots
  • gry na iphone
  • 3d